Advertising

Saturday, December 4, 1993 - Page updated at 12:00 AM

E-mail article     Print

All-League Teams

ALL-LEAGUE TEAMS

KINGCO CONFERENCE Crown Division Offense: QB - Ryan Lentz, Woodinville, 6-1, 185, Jr. RB - Tony Carr, Inglemoor, 5-11, 180, Sr.; Jeff Heier, Lake Wash., 5-11, 172, Sr.; Brian McIntosh, Woodinville, 6-0, 170, Sr. WR - Corey Smith, Inglemoor, 6-0, 180, Sr.; Coby Dilling, Wood., 5-9, 145, Jr. TE - Everett Fowler, Inglemoor, 6-4, 185, Sr. T - Jon Bryant, LW, 6-1, 218, Sr.; Chris Brinkman, Wood., 6-2, 255, Jr. G - Ben Stillo, Inglemoor, 6-1, 210, Sr.; Todd Pickering, Woodinville, 6-2, 220, Sr. C - Jay Hart, LW, 6-1, 196, Jr. K - Ryan Bishop, LW, 5-8, 158, Sr. KR - Tony Carr, Inglemoor, 5-11, 180, Sr. Defense: DL - Jon Bryant, LW, 6-1, 218, Sr.; Brad Hutt, Woodinville, 6-3, 258, Sr.; Todd Pickering, Wood., 6-3, 225, Sr.; Ben Stillo, Inglemoor, 6-1, 210, Sr. LB - Jason Pendergraft, Redmond, 6-0, 190, Sr.; Benn Banks, Redmond, 6-3, 230, Sr.; Gary Peterson, Inglemoor, 6-1, 225, Jr.; Eddie Johnson, Juanita, 6-2, 200, Sr.; Jared Novak, Inglemoor, 5-8, 170, Sr. DB - Shawn Balzotti, Inglemoor, 6-1, 168, Sr.; Wayne Maxwell, Inglemoor, 5-7, 155, Sr.; Brian McIntosh, Wood., 6-0, 170, Sr.; Mike Williams, Redmond, 6-1, 185, Sr. P - Ryan Lentz, Wood., 6-1, 185, Jr.

Crest Division Offense: QBs - Tom Wagner, Newport, 6-2, 196, Sr.; Brad Jefferson, Bellevue, 5-11, 175, Sr. RB - Chris Dixon, Newport, 6-2, 195, Sr.; Justin Johnson, Issaquah, 5-8, 170, Fr.; Jamie Porter, Bellevue, 6-0, 180, Sr. WR - Kevin Ticen, Interlake, 5-11, 170, Sr. TE - Keith

Passe, Mercer Island, 6-4, 202, Sr. T - Koji Nagamatsu, Newport, 5-11, 240, Sr.; Derek Duryea, Sammamish, 6-4, 255, Jr. G - Gareth Ritz, Newport, 5-10, 203, Sr.; Casey Wills, Bellevue, 5-9, 170, Sr. C - Dominic Lanza, Interlake, 6-3, 240, Sr. K - Steve Jacobson, Newport, 5-10, 147, Sr.; Peter Johnson, Bellevue, 6-0, 160, Sr. KR - Jason Mark, Newport, 5-8, 166, Sr.

Defense: DL - Paul Kim, Newport, 5-7, 190, Sr.; Matt Alderman, Newport, 6-3, 257, Sr.; Mike Knoll, Bellevue, 6-5, 215, Sr.; Robb Nemes, Sammamish, 6-2, 221, Jr. LB - Jamal Hill, MI, 6-3, 205, So.; Tim Kulinski, Sammamish, 5-11, 211, Sr.; Joe Grzetic, Newport, 5-10, 173, Sr.; Mike Woodburn, Sammamish, 5-10, 175, Sr. DB - Jamie Porter, Bellevue, 6-1, 185, Sr.; Brad Jefferson, Bellevue, 5-11, 175, Sr.; Ryan Mosley, Bellevue, 5-10, 175; Paul Kalilimoku, Bellevue, 5-10, 175, Sr.; Kevin Ticen, Interlake, 5-11, 170, Sr.; Lance Knaevelsrud, Sammamish, 6-4, 214, Jr. P - Taylor Boudreau, Sammamish, 6-2, 180, Sr.

METRO LEAGUE Sound Division Offense: QB - Ryan Powell, E. Catholic, 5-10, 190, Sr. RB - Blaine Davidson, E. Catholic, 5-11, 185, So.; Frank Whiten, Ballard, 5-11, 190, Sr.; Tony Lewis, Garfield, 5-10, 165, Sr. WR - George Smith, Ballard, 6-1, 185, Sr.; Pete Benson, E. Catholic, 6-0, 170, Sr.; Joe Smith, Ingraham, 5-7, 150, Jr. TE - Mark Kauffman, E. Catholic, 6-4, 185, Sr. T - Todd Cunningham, O'Dea, 6-3, 225, Sr.; Adam Baruffi, E. Catholic, 6-3, 225, Sr. G - Joe Forest, O'Dea, 6-2, 240, Jr.; Anthony Braxton, Hale, 6-2, 220 Jr. C - Ben Murciego, Hale, 6-3, 230, Jr. K - J.J. Despard, E. Catholic, 5-8, 160, Sr. KR - Joe Smith, Ingraham, 5-7, 150, Jr. Offensive MVP - Powell, E. Catholic. Defense: T - Joe Forest, O'Dea, 6-2, 240, Jr.; Chris Owens, E. Catholic, 5-8, 190, Jr. Ends - Lateef Thomas, O'Dea, 6-2, 195, Sr.; Shanier Pinkney, Cleveland, 6-1, 180, Jr. LB - Ian Callahan, E. Catholic, 5-10, 170, Sr.; Demar Hudson, O'Dea, 6-1, 210, Sr.; Nick Stefonick, O'Dea, 6-1, 190, Jr.; Tom Hackenmiller, Cleveland, 5-7, 185, Sr.; Will Lorentson, Ballard, 6-0, 205, So. DB - John Barry, E. Catholic, 5-10, 165, Sr.; Deangelo Greene, Cleveland, 5-7, 155, Jr.; Joe Smith, Ingraham, 5-7, 150, Jr.; Anthony Woods, Hale, 6-1, 180, Sr. P - Kevin Stinson, E. Catholic, 6-4, 180, Sr.

Mountain Division Offense: QB - Erick Swanson, Roosevelt, 6-2, 193, Sr. RB - Gino Valdivia, Blanchet, 5-10, 210, Sr.; Jesse Kalhoun, Franklin, 6-0, 200, Sr.; Ricky Jenkins, Rainier Beach, 5-11, 175, Sr.; Lanell Jackson, Chief Sealth, 5-9, 250, Sr. WR - Marvin Kasim, Chief Sealth, 5-8, 160, Sr.; Antonio Dennis, Roosevelt, 5-7, 140, Jr. TE - Arnie Maish, Blanchet, 6-0, 190, Sr. T - Bryan Zielinski, W. Seattle, 6-5, 250, Sr. Andy Burton, Blanchet, 6-0, 225, Jr. C - John Dickerson, Franklin, Jr. G - Dameon Ellis, Franklin, Sr.; Rick Nelson, Franklin, Sr.; Denis Agasid, Rainier Beach, 5-9, 215, Sr. K - Adrian Galiviz, W. Seattle, 6-1, 185, Sr. Offensive MVP - Swanson, Roosevelt.

Defense: DL - Anthony Duntson, W. Seattle, 6-1, 295, Sr.; Dameon Ellis, Franklin, Sr.; Robert Kitiona, Chief Sealth, 5-9, 320, Jr.; Ronnie Abram, Rainier Beach, 6-2, 340, Sr. LB - Ian Adelberg, Seattle Prep, 5-9, 190, Jr.; Shon Sweet, Chief Sealth, 5-9, 190, Jr.; Bill Roberts, Roosevelt, 6-1, 220, Sr.; Jesse Kalhoun, 6-2, 215, Franklin, Sr. DB - Winston Keys, Chief Sealth, 5-7, 160, Sr.; Dennis Fahey, Blanchet, 5-9, 160, Sr.; Mike Oaksmith, Seattle Prep, 5-9, 155, Jr.; Ricky Jenkins, Rainier Beach, 5-10, 175, Sr.; Josh Pena, W. Seattle, 5-8, 145, Sr. P - Leo Machado, Blanchet, 5-9, 165, Sr. Defensive MVP - Roberts, Blanchet.

Coach of year - Mark Haley, Rainier Beach.

WESTERN AAA CONFERENCE Offense: QB - Peter Sellers, Edmonds-Woodway, 6-2, 205, Sr. RB - Maurice Perigo, Oak Harbor, 5-10, 170, Sr.; Shawn McCarty, Snohomish, 5-9, 193, Sr.; J.J. Freeborn, Everett, 6-0, 220, Sr. WR - Steve Escandon, E-W, 5-9, 174, Sr.; Dante Bunch, Mariner, 6-3, 175, Sr. TE - Rory Rosenbach, Snohomish, 6-4, 223, Sr. C - Frank Bower, Cascade, 5-11, 200, Sr. G - Paul Haltom, Cascade, 6-3, 210, Sr.; Mark Simon, Snohomish, 5-9, 185; Aaron Swett, E-W, 5-10, 205, Sr. T - Paul Mickelbart, Cascade, 6-4, 275, Sr.; Jason Marshall, Snohomish, 6-1, 270, Sr.; Nate Dire, Everett, 6-3, 235, Sr. K - Jason Therell, Snohomish, 5-10, 175, Sr. Defense: Ends - Paul Haltom, Cascade, 6-3, 210, Sr.; Josh Songstad, Mariner, 5-11, 210, Sr. DL - Nathan Garretson, Oak Harbor, 5-11, 180, Sr.; Kurt Alskog, Marysville-Pilchuck, 5-8, 190, Sr.; Andy Larson, Snohomish, 5-10, 215, Sr. LB - Rory Rosenbach, Snohomish, 6-4, 223, Sr.; Jason Dobbs, Cascade, 6-0, 180, Sr.; George Reed, Mariner, 5-8, 185, Sr.; J.J. Freeborn, Everett, 6-0, 220, Sr. DB - Maurice Perigo, Oak Harbor, 5-10, 170, Sr.; Torry Hollimon, Cascade, 5-11, 180, Jr.; Nick Hanson, Snohomish, 5-11, 175, Jr.; Steve Escandon, E-W, 5-9, 174, Sr. P - Jamie Givens, E-W, 5-11, 180, Jr.; Paul O'Breen, Shorewood, 5-11, 170, Sr.

WESTERN AA CONFERENCE Offense: QB - Matt Rundorff, Meadowdale, 6-0, 160, Sr. RB - Yancy Salenjus, S. Whidbey, 5-11, 196, Sr.; Justin Klim, Meadowdale, 6-1, 195, Sr. WR - Mike McFarlane, Shorecrest, 6-2, 196, Sr.; Chris Starkweather, S. Whidbey, 6-5, 192, Sr.; Vic Chynoweth, Meadowdale, 6-2, 175, Sr. TE - Brent Conine, Lynnwood, 6-1, 185, Sr. T - Troy Williams, Meadowdale, 6-1, 215, Sr.; John Stewart, Lake Stevens, 6-0, 225, Jr. G - Brad Jackson, Meadowdale, 6-0, 240, Jr.; Taylor Nybo, Arlington, 6-3, 220, Jr. C - Phil Osterholt, Lake Stevens, 5-10, 185, Sr. K - Cato Smith, S. Whidbey, 5-9, 168, So. Defense: Ends - Ben Lindsey, Lynnwood, 6-6, 240, So.; Tony Tredo, Shorecrest, 6-2, 180, Sr. DL - Casey Bellecourt, Shorecrest, 6-0, 215, Sr.; Brad Jackson, Meadowdale, 6-0, 240, Jr.; Troy Williams, Meadowdale, 6-1, 215, Sr. LB - Justin Klim, Meadowdale, 6-1, 195, Sr.; Wayne Carlson, Lynnwood, 5-10, 175, Sr.; Bryce Duskin, Arlington, 6-0, 210, Sr. DB - Kurt Kalbrener, Lynnwood, 6-1, 170, Sr.; Mike McFarlane, Shorecrest, 6-2, 196, Sr.; Vic Chynoweth, Meadowdale, 6-2, 175, Sr.; Tony Lwanga, Meadowdale, 6-3, 185, Sr. P - Bryan Olson, Monroe, 5-11, 145, So.

SEAMOUNT LEAGUE Offense: QB - Garrett Lutgen, Liberty, 6-1, 170, Sr.; Jason Thomas, Mt. Rainier, 5-11, 170, Sr. RB - Keth Crotty, Kennedy, 5-9, 180, Sr.; Royce Repenn, Liberty, 6-0, 180, Sr.; Maurice Williams, Mt. Rainier, 5-8, 145, Sr.; Deric Lewis, Renton, 5-11, 180, Sr. WR - Cameron Minium, Mt. Rainier, 6-0, 170, Jr.; Nathan Simon, Mt. Si, 6-0, 165, Sr.; Lamont Terry, 6-1, 185; Sr. TE - John Fields, Mt. Rainier, 6-2, 180, Jr. T - Brent Bergan, Hazen, 6-5, 195, Sr.; Nathan Kamp, Mt. Rainier, 5-11, 185, Sr. G - Stuart Ayling, Hazen, 6-0, 170, Sr.; Heath Ewer, Liberty, 6-0, 185, Sr.; Doug Judge, Lindbergh, 5-10, 190, Sr. C - Joel Schaefer, Hazen, 6-1, 210, Sr. K - Tony Casale, Kennedy, 5-11, 165, Sr.; Barry Tomich, Lindbergh, 5-11, 160, Sr. Defense: Ends - Rush Punchum, Kennedy, 5-6, 141, Jr.; Nathan Johnson, Renton, 6-2, 210, Sr. DL - Kevin Davis, Hazen, 5-11, 195, Sr.; Joel Schaefer, Hazen, 6-1, 210, Sr.; Nick Rothenbuhler, Lindbergh, 6-0, 255, Jr. ILB - Nick Chiechi, Hazen, 6-0, 210, Sr.; Keth Crotty, Kennedy, 5-9, 180, Sr.; Rob Mayer, Lindbergh, 5-9, 175, Sr. OLB - Brent Bergan, Hazen, 6-5, 190, Sr.; Stuart Ayling, Hazen, 6-0, 170, Sr.; Andre Buchanan, Renton, 5-10, 175, Sr. DB - Yaphet Warren, Hazen, 6-1, 185, Sr.; Ryan Rivera, Liberty, 5-10, 160, Sr.; Nathan Simon, Mt. Si, 6-0, 165, Sr.; Deric Lewis, Renton, 5-11, 180, Sr. P - Ryan Rivera, Liberty, 5-10, 160, Sr.

Offensive back of year - Crotty, Kennedy. OL - Ayling, Hazen. DL - Davis, Hazen. DB - Chiechi, Hazen. Coach - Andy Haynie, Tyee. Asst. coach - Bernie Gibson, Mt. Rainier.

SPSL NORTH DIVISION Offense: QB - Shane Cronin, Kentridge, 5-11, 200, Sr. RB - Don Sims, Auburn, 5-8, 175, Sr.; Lonnie Reed, Jefferson, 5-9, 190, Sr.; Chris Lemon, Kent-Meridian, 5-10, 181, Jr.; Don LaBorde, Kentwood, 6-1, 185, Jr. WR - Jon Peninger, Kentridge, 5-7, 160, Sr.; Jason Trogerson, Auburn, 5-7, 150, Sr. TE - Jason Hoffman, Auburn, 6-5, 190, Sr. C - Jason Stark, Kentwood, 6-3, 265, Sr. DL - Ryan Yanasak, Auburn, 6-1, 195, Sr.; Matt Orndorff, K-M, 6-2, 215, Jr.; Greg Bell, Kentwood, 6-4, 260, Sr.; Mac Smith, Federal Way, 6-4, 238, Sr. K - Greg Debolt, Auburn, 5-8, 160, Jr. Defense: DL - B.J. Prince, Auburn, 6-2, 240, Sr.; Matt Orndorff, K-M, 6-2, 215, Jr.; Greg Bell, Kentwood, 6-4, 260, Sr.; Chad Stadler, Decatur, 6-5, 231, Jr. ILB - Alex Puckett, FW, 6-0, 202, Jr.; James Kelly, Jeff., 6-2, 230, Jr. OLB - Kevin Chiles, Kentridge, 5-9, 175, Sr.; Steve Mattioli, Auburn, 5-10, 185, Sr. DB - Jon Peninger, Kentridge, 5-7, 160, Sr.; Randy Racely, Kentridge, 6-0, 170, Sr.; Chris Lemon, K-M, 5-10, 181, Jr.; Don LaBorde, Kentwood, 6-1, 185, Jr. P - Sean O'Laughlin, Jeff., 6-0, 170, Jr.

Special teams player of year - Peninger, Kentridge. Offensive back - Sims, Auburn. OL - Stark, Kentwood. DB - Chiles, Kentridge. DL - Prince, Auburn. Coach - Marty Osborn, Kentridge.

SPSL SOUTH DIVISION Offense: QB - Brock Huard, Puyallup, 6-5, 215, Jr. RB - Nathan Nicolet, Bethel, 6-1, 195, Sr.; Robert Cleland, Sumner, 5-10, 155, Sr.; Chris Merrival, Puyallup, 5-8, 175, Sr. WR - Jerome Watts, Lakes, 5-11, 160, Sr.; Chad Ricketts, Rogers, 6-0, 165, Sr.; Dave Silverton, Puyallup, 6-0, 170, Sr. TE - Mike Collie, Sumner, 6-2, 205, Sr. T - Jim Na, Puyallup, 6-1, 200, Sr.; Karl Spitznas, Rogers, 6-0, 210, Jr. G - Trevor Inman, Bethel, 5-11, 210, Sr.; Eric Kelly, Puyallup, 5-10, 205, Sr. C - Jeremy Bucholtz, Lakes, 6-2, 200, Sr. K - Mike Safford, Rogers, 5-11, 190, Sr. Defense: DL - Dante Nelson, Lakes, 6-1, 210, Sr.; Doug Enfield, Clover Park, 5-10, 190, Sr.; Nathan Nicolet, Bethel, 6-1, 195, Sr.; Bryan Liegh, Puyallup, 6-2, 230, Sr. LB - John Stepney, Lakes, 6-0, 200, Jr.; Mark Mann, Rogers, 6-2, 200, Sr.; Jason Bass, Curtis, 6-0, 205, Sr.; Chuck Bowers, Puyallup, 5-11, 205, Sr. DB - Steve Delgado, Lakes, 5-5, 160, Sr.; Robert Cleland, Sumner, 5-10, 155, Sr.; Ed Nau, Curtis, 5-10, 170, Sr.; Chris Merrival, Puyallup, 5-8, 175, Sr. P - Mike Safford, Rogers, 5-11, 190, Sr. Special teams - Joe Westby, Puyallup, Sr.; Dee Ross, Clover Park, Jr.; Eloy Harris, Bethel, Sr.; Aaron Aegerter, Rogers, Sr.; Jared Probst, Sumner, Jr.; Tim Safford, Curtis, Sr.; DeWayne Rawis, Spanaway Lake, Sr.; Ron Wheeler, Lakes, Sr.

Outstanding offensive back - Huard, Puyallup. OL - Bucholtz, Lakes; Na, Puyallup. DB - Delgado, Lakes. DL - Nelson, Lakes.

PIERCE COUNTY LEAGUE Ridge Division Offense: QB - Mike Kruse, White River, 6-1, 165, Jr. RB - Casey Kaelin, White River, 5-8, 155, Sr.; Rob Osborne, White River, 6-1, 205, Sr.; Floyd Brazier, Tahoma, 6-0, 165, Sr. WR - Matt Spencer, White River, 5-10, 160, Jr.; Randy Carson, Washington, 5-8, 175, Sr. TE - Chris Meyers, White River, 6-1, 190, Sr. C - Mike Fields, White River, 5-11, 210, Sr. DL - Derrick Downey, Tahoma, 5-9, 245, Sr.; Buddy Sherwood, Enumclaw, 5-10, 210, Sr.; Johnny Pierce, Washington, 5-11, 205, Sr.; Trevor Weingard, White River, 5-10, 250, Sr. K - Nathan Cooke, Washington, 5-8, 170, Jr. KR - Chris Kanz, Enumclaw, 5-7, 150, Sr. Defense: DL - Buddy Sherwood, Enumclaw, 5-10, 210, Sr.; Andy Armstrong, Franklin Pierce, 6-2, 260, Jr.; Trevor Weingard, White River, 5-10, 250, Sr.; Derrick Downey, Tahoma, 5-9, 275, Sr. OLB - Bernie Price, White River, 5-9, 185, Sr.; Jeremiah Rabelos, Tahoma, 5-10, 165, Jr. ILB - Rob Osborne, White River, 6-1, 205, Sr.; Johnny Pierce, Washington, 5-11, 205, Sr. DB - Reese Porter, White River, 5-10, 155, Jr.; Ty Sambila, White River, 5-10, 155, Sr.; Allen Hall, Enumclaw, 5-11, 150, So.; Coby Wortman, Franklin Pierce, 5-10, 170, Sr. P - Tony Genvardi, Washington, 6-0, 240, Jr.

Shore Division Offense: QB - Christian Lindmark, Gig Harbor, 6-1, 175, Sr. RB - Tim Lawson, Peninsula, 5-11, 168, Sr.; Kyle Hall, Fife, 5-10, 175, Sr.; Chad Schuller, Gig Harbor, 5-11, 170, Sr. WR - Joe Jarzynka, Gig Harbor, 5-9, 155, Jr.; Nathan Riensche, Sequim, 6-2, 185, Sr. TE - Mike Wood, Peninsula, 6-0, 180, Jr. C - Scott Raymond, Peninsula, 5-10, 198, Sr. DL - Ian Smith, Peninsula, 6-4, 242, Sr.; Gabe Iverson, Yelm, 6-3, 290, Sr.; Matt Stevens, Fife, 6-6, 200, Sr.; John Karmen, Gig Harbor, 6-3, 240, Sr. K - Tim Lawson, Peninsula, 5-11, 168, Sr. KR - Tim Lawson, Peninsula, 5-11, 168, Sr. Defense: DL - Neil Lynberry, N. Mason, 5-9, 210, Sr.; Pete Arthur, Peninsula, 5-8, 200, Sr.; Ian Smith, Peninsula, 6-4, 242, Sr.; John Karmen, Gig Harbor, 6-3, 240, Sr. OLB - Sean Walz, Peninsula, 5-11, 165, Sr.; Woody Bell, North Mason, 5-11, 175, So. ILB - Gabe Mitchell, Yelm, 6-1, 190, Sr.; Mike Born, Gig Harbor, 6-1, 190, Sr. DB - Tim Lawson, Peninsula, 5-11, 168, Sr.; Chad Schuller, Gig Harbor, 5-11, 170; Joe Jarzynka, Gig Harbor, 5-9, 155, Jr.; Max Hall, Gig Harbor, 5-10, 165, Sr. P - Aaron Smith, Yelm, 6-0, 180, Jr.

CASCADE LEAGUE Offense: QB - Scott Farnworth, Cedarcrest, 5-11, 170, Sr. RB - Tom Quinn, Cedarcrest, 6-0, 175, Sr.; Chris Kemsley, Lakewood, 6-1, 175, Sr.; Mark Neumann, Cedarcrest, 5-11, 185, Sr. WR - Eddie Brown, Granite Falls, 5-10, 160, Jr.; Dan Shields, King's, 6-2, 175, Sr. TE - Shaun Steeves, Lakewood, 6-1, 210, Sr.; Sean Smith, Cedarcrest, 6-2, 190, Sr. C - David Heyting, Cedarcrest, 5-11, 185, Jr. G - Brock Starns, Cedacrest, 5-10, 195, Sr.; Justin Palitz, Granite Falls, 6-1, 205, Sr. T - Scott Anderson, Cedarcrest, 5-10, 200, Sr.; Billy Ojeda, 5-11, 230, Jr. K - Mike Hassing, Lakewood, 6-0, 185, Jr. Defense: DL - Shain Heuer, Lakewood, 6-2, 205, Jr.; Jeramiah Prater, Coupeville, 6-2, 240, 6-2, 240, Sr.; Sean Smith, Cedarcrest, 6-2, 190, Sr.; Jason DeFord, Lakewood, 6-5, 220, Sr. LB - Shaun Steeves, Lakewood, 6-1, 210, Sr.; N.C. Scheerer, Cedarcrest, 5-10, 190, Sr.; Mark Neumann, Cedarcrest, 5-11, 195, Sr.; Virgil Roehl, Coupeville, 6-3, 195, Sr. DB - Graham Epperson, King's, 5-9, 170, Sr.; Forest Hamilton, Cedarcrest, 5-11, 175, Sr.; Chris Kemsley, Lakewood, 6-1, 175, Sr.; Tom Quinn, Cedarcrest, 6-0, 175, Sr.; Dan Shields, King's, 6-2, 175, Sr. P - Shaun Steeves, Lakewood, 6-1, 210, Sr.

Coach of year - Jay Adams, Lakewood.

NISQUALLY LEAGUE Offense: QB - Bobby Lucht, Eatonville, Jr. RB - James Spearman, Steilacoom, Sr.; Curtis Thompson, Steilacoom, Sr. WR - Brady Coburn, Eatonville, Sr.; Jake Headlee, Eatonville, Sr. TE - Ed Harris, Steilacoom, Sr. T - Bill Lindgren, Port Townsend, Sr.; Jerry Shelly, Eatonville, Sr. G - Marcus McCarty, Steilacoom, Sr.; Joe Armstrong, Eatonville, Sr. C - Corey Callaway, Steilacoom, So. K - Django Amerson, Port Townsend, Sr. Defense: DL - Joe Armstrong, Eatonville, Sr.; Ed Harris, Steilacoom, Sr.; Scott Erickson, Steilacoom, Sr.; Lance Kruse, Port Townsend, Sr. LB - Marcus McCarty, Steilacoom, Sr.; Jim Fuhrman, Eatonville, So.; Kory Winsheimer, Port Townsend, Sr.; Calan Taylor, Port Townsend, Sr. DB - Jake Headlee, Port Townsend, Sr.; Brady Coburn, Eatonville, Sr.; James Spearman Steilacoom, Sr.; Dan Doll, Eatonville, Jr. Special teams - Ben Falk, Charles Wright, So. P - Django Amerson, Port Townsend, Sr.

Co-coaches of year - George Fairhart, Eatonville; Jim Roberts, Port Townsend.

Copyright (c) 1993 Seattle Times Company, All Rights Reserved.

advertising


Get home delivery today!

Advertising